MŪSU OME RULLĒ

Plastilīna animācijas filma 2017, Latvija / Igaunija


Režisors: Nils Skapāns


Dzimis Rīgā 1969.gadā. 1987. gadā absolvējis augstskolu un kopš 1989. gada strādā ar animāciju kā kinematogrāfs, mākslinieks, scenārija autors un režisors. Jau skolas gados sācis darbību pionieru Animācijas Filmu studijā “Dauka” mācoties ar roku zīmēt animāciju. Vēlāk sācis strādāt ar leļļu animāciju un ar savu filmu “Lidojam?” 1995. gadā saņēmis filmu konkursa Berlinale apbalvojumu Kristāla Lāci no bērnu žūrijas. Līdz šodienai Nils Skapāns ir izvedojis vairāk kā 30 filmu un kā galveno materiālu ar rokām darinātu leļļu izveidei izmanto plastilīnu. Kopš 2012.gada sadarbojas ar producentu Robertu Vinovski studijā Lokomotīve. “Kaķis maisā” (2013) ,kas aizsākusi sadarbību ir piedalījusies vairāk kā 25 filmu festivālos Eiropā, Kanādā, ASV u.c. Filma “Mūsu ome rullē!” (2017) ir studijas jaunākais veikums.

Scenārija autori: Nils Skapāns, Lote Eglīte
Operators: Valdis Celmiņš
Mākslinieks un animators: Nils Skapāns
Montāžas režisors: Nils Skapāns
Montāža un datorapstrāde: Zigfrīds Niklavičs, Nauris Ašenkampfs, Jānis Spēlmanis
Mākslinieces – skulptores: Elīna Poikāne, Vita Valdmane
Komponists: Jēkabs Nīmanis
Skaņu režisors: Ernests Ansons
Producents: Roberts Vinovskis
Producējošās kompānijas: Studija Lokomotīve (Latvija), Jarve Studio (Igaunija)
Pirmizrāde: 04.05.2017., Rīga, kino Splendid Palace

Sinopse

Kā jau tas nereti gadās, divi bērneļi sakašķējas, jo nevar sadalīt mantiņu. Kaut arī ierodas jaukā vecmāmiņa un aizved bērnus uz rotaļlaukumu, strīds tomēr turpinās, un izskatās, ka nebūs labi... Bet tad vecmāmiņa iejaucas, un visi nokļūst pavisam citādākā pasaulē. Nu jau bērneļiem jāsastopas ar īstiem piedzīvojumiem, un tad vairs nav laika strīdēties par sīkumiem. Jauki, ja vecmāmiņa ir mazliet arī labā raganiņa. 


Režisora komentārs

Filma ir kā fantāzijas un piedzīvojumu žanra stāsts. Pasaka ar brīnumiem un pārvērtībām. Piedzīvojums ar laupītājiem, briesmām, pakaļdzīšanos un jokiem, un, protams, ar laimīgām beigām. Un, galu galā, stāsts par tādu vienkāršu lietu, ka nevajag kašķēties un strīdēties, kā arī par vienu burvīgu vecmāmiņu – aukli, kura tik brīnišķīgi māk savu pieskatāmo bērnu ikdienu padarīt tik aizraujošu, ka nejaušs strīds pārvēršas jaukā piedzīvojumā.

0 0
Feed