Piejūras klimats

1974., Latvija, Rīgas kinostudija/Trīs


Režisors: Rolands Kalniņš

Režisors Rolands Kalniņš (dzimis 1922. gadā) visu savu mūžu veltījis latviešu kinomākslai; Rīgas kinostudijā viņš sāka strādāt jau 1947. gadā kā režisora palīgs. Kinorežisora profesiju Kalniņš apguva praktiskā darbā, strādājot kopā ar izciliem meistariem – Jūliju Raizmanu, Pāvelu Armandu, Leonīdu Leimani. 1959. gadā Rolands Kalniņš kļuva par režisoru inscenētāju, uzņemot savu pirmo spēlfilmu Ilze. Vairākas viņa filmas izpelnījās varasvīru nelabvēlību un uz ilgiem gadiem tika noliktas plauktā. Taču tās Rolanda Kalniņa filmas, kurām ļāva nonākt līdz skatītājam, izpelnījās lielu ievērību. Režisoram Rolandam Kalniņam 1998. gadā piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.


Lomās: Ivars Kalniņš, Dzintars Veits, Pēteris Liepiņš, Svetlana Bless, Helga Dancberga, Uldis Dumpis, Edgars Liepiņš, Arnolds Liniņš, Miervaldis Ozoliņš, Elza Radziņa, Regīna Razuma, Velta Straume, Juris Strenga, Rolands Zagorskis, Anda Zaice, Ansis Epners, Uldis Pauzers, Līga Liepiņa, Mirdza Martinsone

Ēriks, Harijs un Guntis strādā gāzes kantori. Kādā dienā, uzdodoties par galveno inženieri, Ēriks iepazīstas ar skaistuli Dainu. Vēlāk gan izrādās, gan viņa ir gāzes kantora jaunā inženiere. 


Filmas uzņemšanu apturēja, un lielāko daļu materiāla iznīcināja. Tas ir pirmais gadījums Latvijas kino vēsturē, kad filmu nevis aizliedza vai par to klusēja, kad tā jau bija uzņemta, bet apturēja tās uzņemšanu, iznīcinot jau uzņemto materiālu. Tomēr, par spīti visam, autoriem izdevās saglabāt apmēram 40 minūtes ekrāna laika, lai gandrīz 20 gadus vēlāk – 1992.gada vasarā – režisora Rolanda Kalniņa filmu studijā „Trīs” no pieejamā materiāla izveidotu nepabeigtu filmu.

0 0
Feed