TU ES TOUT (Tu esi viss)

Sinopse

Abstrakts stāsts par laiku un cilvēku, sapludinot dokumentalitāti ar fikciju.

Stāsts par ceļu cauri viena vilciena vagoniem. Reizē ar ceļu, kuru vilciens veic, paiet laiks, katra jauna pietura ir vienlaikus jauna diena un jauna satikšanās ar svešiniekiem. Ceļš ved arī vertikālē, pa trauslo robežu, kas šķir svešinieku no kāda ko vari mīlēt. Ceļa dinamikā veidojas robežas, kuras mijas un pārkāpj pašas sevi.


Režisore Elizabete Mežule

Viena no viņas senākajām atmiņām ir 5 gadu vecumā redzētā aina "Odesas kāpnes" no Eizenšteina filmas "Bruņukuģis Potjomkins". Šobrīd atskatoties uz šo atmiņu un to piesaistot mūžīgajam dzīves jautājumam "kāpēc", šķiet loģiski, ka jau gadu Elizabete apgūst kino režiju Latvijas Kultūras Akadēmijā. Pirms mācību uzsākšanas režijas kursā, pašapgūtās operatora un montāžas režisora zināšasnas vainagojušās dokumentālajā filmā "TEODORS" par mākslinieku Kasparu Teodoru Brambergu.

Viņu aizrauj dokumentālais kino un tā estētika, kas ir gluži kā analogā fotogrāfija, kam vienmēr piemitīs nezināmais elements, kas pats dzīvo savu, neatkarīgu dzīvi un filmas veidotāju padara par mediātoru starp ideju un tās realizāciju kino.

0 0
Feed